Popis projektu

Kontaktujte nás

Evidence letů pilotů a vrtulníků

O projektu

HELI Czech s.r.o. je soukromá společnost zabývající se vrtulníkovou leteckou dopravou a provozující leteckou školu sídlící v Hradci Králové. Firmu založila skupina nadšenců do létání, kteří létali na bitevních vrtulnících Mi-24 ve službách Armády ČR. Společnost působí po celé České republice a na Slovensku prostřednictvím dceřiné společnosti HELI Slovakia.

V mnoha státech Evropy je zákonem vyžadováno pro piloty a vrtulníky udržovat záznamy o všech provedených letech. U pilotů je dále potřeba sledovat platnost kvalifikací, průkazů nebo zkoušek. Pro vrtulníky je zase nutné sledovat platnost prohlídek nebo životnost limitovaných částí.

Společnost HELI Czech potřebovala vyvinout vlastní cenově dostupné softwarové řešení ke sledování těchto informací a při hledání vhodného dodavatele proto oslovila firmu tsium software.

Popis řešení

Vyvinuli jsme webovou aplikaci pro prohlížeč, aby mohli piloti zadávat plánované lety, evidovat uskutečněné lety, sledovat povinné přestávky a kontrolovat údaje z jakéhokoliv zařízení připojeného k internetu.

Po úspěšné úvodní fázi a zjištění, jak velký přínos v praxi vlastní řešení pro evidenci letů má, chtěla firma HELI Czech zjednodušit další aspekty jejich provozu. Od té doby se projekt rozrostl a byla vyvinuta řada dalších doplňkových modulů, které dále rozšiřovaly a vylepšovaly základní funkce.

Jako první rozšiřující modul byla doplněna funkcionalita pro evidenci leteckého výcviku. Tento modul udržuje osnovy jednotlivých kurzů a vytváří plány výcviku pro jednotlivé studenty včetně veškeré požadované dokumentace a sledování průběhu výcviku. Systém automaticky vytváří na míru PowerPoint prezentace na základě osnov kurzu jako podklady pro briefingy před výcvikem.

Následně byl dodán modul pro správu leteckého parku vrtulníků a sledování jejich údržby, včetně servisních záznamů, plánovaní servisních prohlídek a sledování skladu paliva a náhradních dílů.

Kromě těchto nových modulů byl administrační systém rozšířen o správu dalších informací a vytváření sestav.

Detaily projektu

KLIENT

HELI Czech s.r.o.

URL KLIENTA

www.heliczech.cz

DOBA TRVÁNÍ

6 měsíců+

Klíčové údaje

Technologie

  • Postaveno na technologii ASP.NET MVC s využitím databáze SQL Server a hostované v prostředí Microsoft Azure.
  • Uživatelská přívětivost byla dosažena pomocí knihoven JQuery a Bootstrap.

Hlavní přínosy

  • Po úspěšném úvodním projektu byla uzavřena smlouva o rozšířené podpoře a rozvoji včetně vývoje nových modulů a vylepšení stávající funkcionality.
  • Pokrývá vše od evidence a plánování letů, plánování výcviku, správu vrtulníků a sledování jejich údržby až po řízení skladu náhradních dílů a paliva a vytváření dokumentace.
  • Automaticky generuje PowerPoint prezentace pro denní briefingy před výcvikem a spravuje školicí materiály v rámci osnov jednotlivých kurzů.
  • Splňuje plno požadavků evropské legislativy na letecký provoz, ale je přizpůsobena hlavně pro české a slovenské prostředí. Poskytované řešení lze ale případně upravit požadavkům legislativy ostatních zemí.

Doba trvání

  • 6 měsíců v rámci úvodní fáze s pokračováním v rámci servisní smlouvy zahrnující měsíční údržbu a další rozvoj.

Ukázky k projektu

Napište nám

Pokud existuje něco, s čím vám můžeme pomoci, napište nám vzkaz a některý z našich odborníků vás bude kontaktovat.

JMÉNO *

EMAIL *
TELEFON

JAK VÁM MŮŽEME POMOCI?